Edukacja
 
procent składany – znienawidzony przez kredytobiorców, uwielbiany przez inwestorów.
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że prawie każdy produkt bankowy oparty jest na procencie składanym? Jest to nic innego jak otrzymywanie w kolejnym okresie rozliczeniowym zysków nie tylko od początkowo wpłaconego kapitału, lecz także od wcześniejszego zysku. Mamy do czynienia z efektem kuli śniegowej - każdy kolejny tysiąc złotych zysku jest osiągany szybciej. Lecz efekt ten może być również Twoim największym koszmarem, gdy masz wysokooprocentowany kredyt konsumencki, a w szczególności gdy jest on przeterminowany. Odsetki narastają wówczas lawinowo, a po pewnym czasie są one nie do opanowania. Lecz w finansach jest tak, że wszystko co może być przeciwko Tobie, może ci również pomóc, a wtedy strumień płynących pieniędzy stanie się Twoim największym sukcesem. Jeśli wydaje ci się to niewiarygodne, to spotkajmy się i pozwól, że wskażemy Ci właściwą stronę barykady.
 
o otwartych funduszach emerytalnych(ofe).
Otwarte fundusze emerytalne rozpoczęły działalność 1 marca 1999 roku. Do funduszu emerytalnego w 1999 roku mógł się zapisać każdy, kto był aktywny zawodowo i urodził się między 1 stycznia 1949, a 31 grudnia 1968 roku, natomiast osoby aktywne zawodowo i urodzone po 31 grudnia 1968 roku miały obowiązek złożenia deklaracji do jakiego ofe chcą należeć, bo w przeciwnym razie zostały przydzielane drogą losową. Do ofe wpływa kwota w wysokości 7,3% ubruttowionego wynagrodzenia, co stanowi około 20% składki przekazywanej do ZUS-u. W przyszłości nasza emerytura będzie się składała z kilku źródeł, między innymi właśnie będzie to ofe. Dlatego wybór najefektywniejszego funduszu będzie miał duży wpływ na wielkość naszej przyszłej emerytury.
Emerytury z ZUS-u dlaczego są tak małe?
ZUS jest instytucją, która ma każdemu z nas zagwarantować emeryturę, lecz nie określa jej wysokości, ponieważ prawdopodobnie w niedługim czasie zniknie pojęcie najniższej emerytury. Słowo gwarancja jest tutaj kluczowe. Właśnie za nie płacimy niskim oprocentowaniem (waloryzacją) naszych oszczędności. Można to w łatwy sposób przyrównać do lokaty bankowej. Inwestując na emeryturę używając wyłącznie lokat tworzymy tak naprawdę kolejny ZUS. Oceń sam czy warto umówić się na spotkanie, by dowiedzieć się więcej, poznać inne możliwości, a może nawet podjąć jakieś kroki w tym temacie. Jeżeli uważasz inaczej obejrzyj to nagranie:
przykłady świadczeń z ZUS-u
Zysk nominalny, a zysk realny?
Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego za 100zł możesz dzisiaj tak niewiele kupić, w porównaniu do tego co mogłeś nabyć dziesięć, a może nawet pięć lat temu. Odpowiedź na pewno znasz - inflacja. Lecz to jednak nie wszystko. Nasze zyski są również zmniejszane o podatek od zysków kapitałowych (19%). Dla przykładu na dzień 5 czerwca 2009 roku inflacja wynosi 3,6%, zatem lokata bankowa, która oferuje nam 6% nominalnego zysku rocznie, daje nam tylko 1,26% (6%*0,81-3,6%) zysku realnego. Czy uważasz, że to jest dużo? Na pewno nie. Obliczona wartość to realny zysk jaki osiągamy. Pomyśl też o tym, że żywność, czy rachunki podlegają wyższym wzrostom cen. Wniosek, który się nasuwa jest następujący: lokaty służą do urealniania pieniędzy o inflację. Jeżeli wiedząc to zastanawiasz się co zrobić, a równocześnie boisz się ryzykownych inwestycji, to zapraszam na spotkanie na którym dowiesz się jakie indywidualne możliwości, tylko dla Ciebie mamy do zaoferowania.
Czy jesteś hazardzistą?
Zawsze uważałem, że inwestycja za pomocą funduszy inwestycyjnych poniżej pięciu lat to hazard. Wielu ludzi mogło się o tym przekonać podczas ostatniej bessy. Temat ten tak mnie zaciekawił, że postanowiłem napisać o tym pracę magisterską. Spędzając dni na głębokiej analizie doszedłem do ciekawych wniosków, które wykorzystuję konstruując plany inwestycyjne. Może również i Ty chciałbyś się ze mną spotkać i zacząć zarabiać, jako doświadczony inwestor, a nie hazardzista.
Co to jest kredyt hipoteczny?
Kredyt hipoteczny, to pożyczenie pieniędzy przez bank na zakup, remont, modernizację lub budowę nieruchomości. Może nią być: lokal mieszkalny, dom, działka, kamienica, itd. Są to jedne z najniżej oprocentowanych kredytów na rynku, a konkurencja między bankami dodatkowo uatrakcyjnia ofertę dla klienta.
Kliknij i sprawdź!
Wypełnij formularz, a nasi specjaliści szybko i fachowo odpowiedzą na Twoje pytania.
formularz »»

Kredyty
Grzegorz Mroczek
Tel. 663 103 103

Inwestycje
Grzegorz Mroczek
Tel. 663 103 103
Kontakt
Sekretariat
Ul. Dobrego Pasterza 122C/31
31-460 Kraków
 
Tel. 667 995 974
mail: biuro@trafnieinwestuj.pl
 
Godziny otwarcia:
pn - pt 10:00 - 20:00
Osoby kontaktowe
 
Kontakt ze specjalistą kredytowym
Grzegorz Mroczek
Tel. 663 103 103
mail: g.mroczek@trafnieinwestuj.pl
 
Kontakt ze specjalistą finansowym
Grzegorz Mroczek
Tel. 663 103 103
mail: g.mroczek@trafnieinwestuj.pl